Casio Men's Watch 37mm Classic Gold Black Leather - Specification
| Brand | Casio |
| Model Number | MTP-V002GL-7B2UDF |
| Case Width | 37mm |
| Case Length | 44mm |
| Case Depth | 10mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Colour | Gold |
| Case Shape | Circular |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Dial Colour | White |
| Strap Material | Leather |
| Strap Colour | Black |
| Clasp Type | Buckle |
| Water Resistance | Water Resistant |
| Packaging | Official Casio Presentation Box |
| Warranty | 2 years Watches & Crystals Warranty |
| Features | 3 Hand and Date |
News & Offers from Watches & Crystals
Subscribe to our newsletter for the latest trends in jewellery and watches, exclusive new arrivals, and special offers.