Swarovski Ladies' Chronograph Watch 38mm Citra Sphere Rose Gold White - Specification
| Brand | Swarovski |
| Model Number | 5080602 |
| Case Width | 38mm |
| Case Length | 38mm |
| Case Depth | 8mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Colour | Rose Gold |
| Case Shape | Circular |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Dial Colour | White |
| Strap Material | Leather |
| Strap Width | 16mm |
| Strap Colour | White |
| Clasp Type | Buckle |
| Water Resistance | 30 metres |
| Packaging | Official Swarovski Presentation Box |
| Warranty | 2 years Watches & Crystals Warranty |
| Features | Chronograph, Date and Swiss Made |
News & Offers from Watches & Crystals
Subscribe to our newsletter for the latest trends in jewellery and watches, exclusive new arrivals, and special offers.